CO-STRAP markası ile üretmekte olduğumuz polyester lifli çemberler, çelik ve polyester PET çemberlerle aynı kopma mukavemetlerine sahiptir. Daha kolay, güvenli kullanım özellikleri ve maliyet avantajları ile pazar payını gün geçtikçe daha da arttırmaktadır. CO-STRAP Çemberleri, elastik yapısı ve hava koşullarına olan dayanıklılığı ile, uzun mesafeli ve hareketli yüklerde güvenlik avantajı sağlar.

Polyester Lifli Çemberler kendi içinde de kompozit ve tekstil olarak ikiye ayrılmıştır. Kopma mukavemetleri açısından aynı olan bu iki ürün kullanım yeri, şekli ve maliyet bakımından farklılıklar göstermektedir. Kompozit çembere göre daha yumuşak olan Tekstil çemberler tokasız olarak da kullanılabilmektedir.
Kompozit çembere oranla daha ekonomik olsa da, darbelere ve hava koşullarına karşı kompozit çemberler kadar dayanıklı değildir.
Kompozit çemberler ise özellikle hava koşullarına ve darbelere dayanıklılığıyla öne çıkmaktadır. Kullanım açısından tekstil çembere oranla daha kolay ve süratlidir.

Sloganımız: “Doğru uygulamaya doğru ürün” olup, deneyimli satış ekibimiz tarafından sahada uygulama desteği verilmektedir.

NEDEN CO-STRAP POLYESTER LİFLİ ÇEMBER ?

Yüksek Kopma Mukavemeti
Yüksek mukavemetli ve yüksek uzamalı endüstriyel polyester ipliklerden üretilen CO-STRAP Çemberleri ile her türlü paketleme, balyalama ve paletleme ihtiyaçları kolaylıkla ve güvenle karşılanır.

Manuel Uygulama
CO-STRAP Çember hafif ve kullanımı pratiktir. Tamamıyla güvenli bir şekilde el ile kolayca uygulanabilir ve çıkartılabilir.

Güvenli Kullanım
CO-STRAP Çemberleri, esnek plastik malzemelerden üretildiği için uygulama sırasında paketlenen ürünlerin yüzeyini çizmez, aşındırmaz, köşelerine zarar vermez, paslanmaz ve dolayısıyla ürünlerde leke yapmaz.

Her Türlü Hava Koşullarına Dayanıklılık
CO-STRAP Çemberleri, her türlü elverişsiz hava koşullarında şeklini ve gerginliğini korur.  Isıya, güneş ışınlarına (UV) ve neme dayanıklıdır (Isı Dayanıklılık Aralığı: Kompozit çember -5 C◦ / 120 C◦,Tekstil çember -40 C◦ / 35 C◦).

Mükemmel Uzama ve Elastik Hafıza
Polyesterin uzama ve elastik hafıza özellikleri CO-STRAP Çemberin uygulandığı yüzeyde her zaman gergin kalmasını sağlar. Taşıma süresince meydana gelebilecek çarpma ve darbelerden oluşan kuvvetleri absorbe eder ve kopmaz.

Ekonomik El Aletleri ile Uygulayabilme
Diğer plastik çemberler ile karşılaştırıldığında, CO-STRAP Çemberleri, hafif ve kolaylıkla kullanılabilen ekonomik, basit el aletleri ile kolaylıkla uygulanabilir ürünlerdir.